__

Blog

Profesyonel Ev Taşıma Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel Ev Taşıma Nasıl Olmalıdır?

Ev taşıma, eşya taşıma sektörü, son yıllarda büyük gelişmeler gösteren, eski taşımacılık metotlarından yeni ve modern yöntemlere geçilen bir sektördür. Değişen yeni uygulamalarla amatör yükleyip boşaltmalar yerini profesyonel taşınmaya bırakmıştır. Profesyonel taşımacılıkta önemli bazı kriterler vardır. Bunlar; Eşyanın yoğunluğuna uygun araç seçimi Eşyanın niteliğine uygun ambalaj malzemesi seçimi Doğru ambalajlama Yük asansörleri kullanma Her nakliyata eşyanın yoğunluğuna göre yeterli personel ile gelmektir diyebiliriz. Eşya taşırken az eşyaya çok büyük araçla gitmek veya çok eşyaya küçük araçla gitmek büyük sıkıntılar yaratır. Aracın fazla boşlukla yüklenmesi yolculuk esnasında çarpmalar, dökülmelere sebep olabilecekken küçük araçlara sıkıştırılan çok eşyada da bu sefer birbirine çarpma sebebiyle zararlar görülebilir. Onun dışında ambalaj malzemesi olarak kaliteli ürün kullanmamak da eşyaların taşınırken zarar görmesine sebep olabilir. Yük taşıma asansörleri, profesyonel taşınma konusunda kritik öneme sahiptir. Asansörler sayesinde taşınmanın süresi azalacağı gibi insan gücüne olan ihtiyaç da azalacaktır.  

DEVAMI
Öğrenci Eşyası Taşıma

Öğrenci Eşyası Taşıma

Eskişehir, binlerce öğrencinin ikamet ettiği bir şehirdir. Bu öğrenciler, konaklama için apart, yurt, ev gibi birçok seçenek arasından kararını vererek buralara yerleşmekte, yıllar içerisinde bu seçimler değişebilmektedir. Taşınmak, sanki sadece büyük eşyalı evler için sorun gibi görünse de öğrenci evleri için de önemli bir sorundur. Öğrenci eşyalarının taşınmasında en temel sorun nakliyat ücretleridir.  Sadece bir oda için eşyası olan öğrenciler bunun için nakliyatçı tutmak istediklerinde karşılarına tüm eşya taşıma işi gibi fiyatlar çıkabilir, bundan kaçınmanın yolu ise parça eşya taşıma yapan bir nakliyat firması tercih etmektir. Parsiyel taşıma yapan nakliyat firmaları size sadece eşyalarınızın ücreti için parça eşya ücreti alır. Bu şekilde eşyalar ekonomik fiyatlarla istediğiniz noktaya taşınır.

DEVAMI
Taşınırken Bunlara Dikkat Etmeyi Unutmayın

Taşınırken Bunlara Dikkat Etmeyi Unutmayın

Taşınma, amacı  ne olursa olsun oldukça yorucu ve zorlu bir süreçtir. Profesyonel nakliyat firmaları ile çalışarak bu yük azaltılsa da ev sahiplerine de oldukça iş düşmektedir. Taşınırken ev sahipleri belli başlı noktalara dikkat ederek süreci daha kolay hale getirebilir. Bunlar nedir derseniz; Ev taşırken öncelikle planlı olmaya özen gösterin, ne zaman taşınacağınızı, önce hangi eşyaları toplamaya başlayacağınızı, yeni adresinizin temizliği ve taşınmaya hazır hale geleceğini önceden planlayın. Ardından eşya nakliyat firması olarak kiminle çalışacağınızı çok detaylı araştırmanız gerekir. Çalışacağınız firma güvenilir mi? Asansörlü taşıma yapıyor mu? Eşyalarınız için yeterli araca sahip mi? Bu soruların cevabını mutlaka almalısınız. Bu ayrıntılara dikkat ederek siz de taşınma işlerinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

DEVAMI